Beletrie

Otec Bůh a matka Láska (vydání se připravuje)

Dcera dvou disidentů popisuje dětství za časů totality a dospívání v letech po sametové revoluci. Líčí komplikovaný vztah k svéráznému otci, který měl dvě různé rodiny, dva domovy a dvoje potomstvo. Kniha, jež měla být původně prostým vyprávěním o divokém mládí, se čtenáři nečekaně rozvíjí v napínavý příběh toho, co nás utváří, co stojí na počátku i na konci: rodičovství, partnerské vztahy, přátelství, vlastenectví a také vztah člověka samého k sobě. Vyprávění o věčném hledání lásky a touze po sebe-uzdravení se odehrává v kulisách znovu se rodící svobodné společnosti poháněné nesmrtelnými ideály, ale také křehkými iluzemi. Poskytuje náhled pod slupku rozvoje nejrůznějších závislostí, rozkrývá jeho kořeny a nabízí rady, poučení a motivaci skrze vlastní otevřeně popsanou zkušenost. Ukázka z knihy: Otec Bůh a matka Láska

Cesta na Drromm (2010, Millenium Publishing)

Román z blízké budoucnosti, která vyřešila většinu problémů našeho dneška, ale život zde není snazší ani jednodušší. Mladý hrdina Teodor ohrožený smrtelnou chorobou odlétá strávit zbytek svého vyměřeného času na nově objevenou planetu Drromm. Zde žije malá skupinka první generace osadníků, kteří svůj nový svět budují na odlišných zásadách, než jaké panují na Zemi, kterou oni ostatně nikdy nepoznali.

V tomto prostředí, zdánlivě primitivnějším avšak s mnoha rysy utopie, kde zalidnění planety chápou všichni jako svůj prvotní úkol, zažívá Teodor doposud nepoznané.

Knihy Najím se a zhubnu

Najím se a zhubnu – Kompletní průvodce změnou životního stylu (2016, Procházka Publishing)

Kniha pro všechny, kdo chtějí hubnout bez hladovění a nevěří už na diety. „Každý z nás může mít štíhlou postavu. Jediné, na čem záleží, je CO, KDY a JAK jíte. Skutečně je totiž možné jíst opravdu hodně. Pokud víte, jak na to, můžete v pohodě jíst a přitom hubnout,“ říká známá poradkyně pro výživu Cecílie Jílková. Ve své knize poskytuje čtenáři vtipnou a čtivou formou praktické návody, jak krok za krokem přejít na nový a účinný způsob stravování. Seznámíme se i s příběhem pětatřicetileté autorky, která většinu svého života trpěla nadváhou. Součástí publikace jsou recepty na chutná teplá i studená jídla.

Najím se a zhubnu – Recepty na celý rok (2017, Procházka Publishing)

Druhá kniha o snadném a pohodovém hubnutí od úspěšné poradkyně pro výživu Cecílie Jílkové, která většinu svého života trpěla nadváhou, ale svůj boj s kilogramy nakonec vyhrála. V knize nalezneme šedesát receptů na slaná i sladká, teplá i studená jídla, rozdělených podle ročních období a doplněných o celostránkové fotografie z dílny samotné autorky.

Moje mlsání bez cukru (2018, Procházka Publishing)

Další kuchařka od známé autorky Cecílie Jílkové, která část svého života trpěla nadváhou, ale nakonec se jí podařilo svůj boj vyhrát. Nyní radí ostatním, jak se dobře najíst a přitom zhubnout´. Po první knize „Najím se a zhubnu: Kompletní průvodce změnou životního stylu“ a druhé knize „Najím se a zhubnu: Recepty na celý rok“ je tu nová kniha „Moje mlsání bez cukru“ plná sladkých dobrot, díky kterým zjistíte, že zdravé mlsání je nejen možné, ale dokonce i snadné! V knize naleznete 23 receptů na snídaně, svačinky nebo dezerty, studené i teplé, syrové i pečené, zkrátka od všeho něco. Dále recepty bez lepku a polovina z nich je vegan.

Najím se a zhubnu – Recepty pro celou rodinu (2019, Procházka Publishing)

V pořadí již čtvrtá kniha od výživové poradkyně Cecílie Jílkové, která v minulosti vyhrála svůj boj s nadváhou a nyní radí ostatním, jak zdravě a trvale zhubnout pomocí chutných receptů. Kniha je rozdělena na čtyři části pro čtyři druhy strávníků: ženy, muže, děti a prarodiče. „Ženy potřebují jíst něco jiného než muži, protože mají jiný metabolismus a jiné preference,“ říká autorka. „S dětmi je to ještě složitější, protože je zdravá strava nezajímá a rády mlsají. Navíc jsou ve vývoji, a tak mají specifické nutriční potřeby. Prarodiče zase preferují jednoduchá a cenově dostupná jídla. Často se přitom odbývají a trpí nutriční podvýživou.“ Kniha obsahuje patnáct receptů pro každou skupinu strávníků s ohledem na jejich specifické potřeby a chutě. „Jíst přitom můžete všechna jídla z knihy, bez ohledu na to, do které skupiny patříte. Celá rodina se tak může společně najíst. Přeji dobrou chuť!“ dodává Cecílie.